Destek İçin : destek@odakgis.com.tr Telefon : +90 312 442 43 16


15-19 Nisan 2019 tarihlerinde TAY Portal tanıtımı yapıldı.

15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Arazileri Yönetimi Daire Başkanlığı ve 81 İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ilgilerinin katılımı ile Antalya’da düzenlenen toplantıda TAY Portal’ın tanıtımı yapıldı.

TAY Portal; tarım arazi sahibi murislerin arazilerinin mirasa dayalı devir süreçlerini ve tarım arazilerinin satış süreçlerinin Tapu Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) ile online entegre bir şekilde yönetimini sağlamak üzere geliştirilmiş web tabanlı bir otomasyondur.

Tapu İl Müdürlüklerine gelen tarımsal arazilerin mirasa dayalı devir ile satış talepleri online olarak TAY Portal üzerine görüş sorulmak üzere aktarılmaktadır.

Sorumlu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda devir ve/veya satış talebinin uygunluğu Tapu Kadastro Bilgi Sistemine (TAKBİS) online olarak gönderilmektedir. Böylelikle mirasa dayalı devir ve satış işlemleri sırasında oluşan yazışma maliyeti ortadan kalkarken işlemlerin sonuca ulaştırılmasında önemli derecede hızlanma olmuştur.