Stockholm | Clean Multi-Purpose WordPress Theme
19843
home,page,page-id-19843,page-template,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.6,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.3,vc_responsive

OdakGIS Üniversite-İş Dünyası İşbirliği Platformunda Yer Aldı

Şubat 2016

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak ile birlikte iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı Üniversite-İş Dünyası İşbirliği Platformu’nun (ÜNİDİP) 2016 yılı toplantısı Ankara Üniversitesi Teknokent’te gerçekleştirildi.

 

OdakGIS’in katılımcı olarak davet edildiği bu platformda, firmamız gibi açık kaynak kodla yazılım geliştiren firmaların ürettiği yerli yazılımların çok ileri bir seviyede geliştirilebildiği ve böylece yazılım lisans ithalatının önüne geçilebileceğinden söz edildi. Artık yerli firmalar olarak devletin ve özel sektörün tüm yazılımlarını yazabilecek güçte bir ülke olduğumuz belirtildi. Bu nedenle Teknokent firmalarına yatırım yapmanın ve yerli yazılımı güçlendirmenin önemine vurgu yapılarak 3 yıl içinde ülkemizde yazılım lisansı ithal etmemize gerek kalmayacağı inancı dile getirildi.

p-art-design-blvd--amsterdam-jazz-festival