Stockholm | Clean Multi-Purpose WordPress Theme
19843
home,page,page-id-19843,page-template,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.6,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.3,vc_responsive

Sürdürülebilir Toprak Yönetimi ve Toprak Bilgi Sistemi Çalıştayı Gerçekleştirildi...

Şubat 2019

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü arasında gerçekleşen Küresel Toprak Paydaşlığı Kapsamında Tarımsal Alt Yapı Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi çalıştayı 7 – 8 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir.


Toplantı, Ulusal Proje Koordinatörü, Daire Başkanı Sayın Abdulkadir KARAKUŞ’ un ve Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Metin TÜRKER’in açılış konuşmaları ile başlamıştır. Ayrıca Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO Temsilcisi Sayın Sheikh Ahaduzzaman projenin ve çalıştayın amaçları hakkında konuşmalarını gerçekleştirmişlerdir.


OdakGIS, çalıştayda Ülkemizin Toprak Hafızası Tarım Dışı Amaçla Kullanım/Toprak Etüt ve Haritalama/ Arazi Kullanım Planlaması Süreç Yönetimi ve Karar Destek Otomasyonu tanıtımları için stant açmıştır. Çalıştay katılımcıları Toprak Hafızası uygulamalarına yoğun ilgi göstermiştir. Katılımcılara Tarım Arazileri Değerlendirme ve Bilgilendirme Portalı (TAD Portal), Toprak Etüt ve Haritalama Bilgi Sistemi (TEH Portal) ve Nitrat Bilgi Sistemi (NİBİS) uygulamaları gösterilmiş olup uygulamalar hakkında bilgi verilmiştir.

p-art-design-blvd--amsterdam-jazz-festival